X
تبلیغات
ایل من ؛ بوزچلو ؛ قره پاپاق - درباره دکتر مسعود ناصری

پنجشنبه بیست و هفتم دی 1386

درباره دکتر مسعود ناصری

درباره دکتر مسعود ناصری

اولین بار که اثری از دکتر مسعود ناصری به دستم رسید به سال ۱۳۷۷ باز میگردد که در تبریز به اتفاق جمعی از دانشجویان سلدوزی عهد شباب را نه چندان پر رونق سپری میکردیم کتابی با عنوان توجه برانگیز ( یک ) ؛ طی تورقی که نمودم آنرا در زمره کتبی یافتم که در خور خوانش است   با هروله مشغول مطالعه آن گشتم مطالبی که در کتاب ذکر شده بود ضمن پراکندگی ظاهری در مفاهیم از اتحادی ساختاری برخورداربود  سازمان کتاب و روند اثباتگرایانه مطالب ان به ناگاه اوگوست کنت و تلاش های او برای به سامان درآوردن علوم انسانی مطابق با متدولوژی علوم دقیقه را در ذهنم تبادر داد ضمن اینکه کنت نیز به سان دکتر ناصری سعی داشت تا اذهان دانشوران عادی و دور از مفاهیم تخصصی علمی را به دور از اصطلاحات دشوار و طی جلسات سخنرانی عمومی با علوم و پدیده های جنبی آّن آشنا  کند   اهتمام کنت به نظم و نسق بخشیدن به روشهای علوم اجتماعی تا به آنجا پیش رفت که عنوان نمود در آتیه نه تنها جامعه شناسی به سان علوم زیستی و پایه و در صدر آنها فیزیک و ریاضیات بسیار دقیق و مبتنی بر اثبات های  (آری ) و (نه) خواهدشد بلکه خود در راس هرم علوم در دقت و درستی آرا قرار خواهد گرفت ؛ برای من وجه شبه دکتر ناصری و کنت در این مقوله پر رنگ مینمود   بیهوده نیست که از دکتر ناصری دو کتاب صفر و یک ( توجه کنید به رویای آری یا نه گفتن علوم اجتماعی یا همان مفهوم صفر و یک به مسائل پیش روی این علم ) به زیور طبع آراسته شده است؛ شباهت دیگر ایشان با دانشمند سلف جامعه شناسی در پدر بودنشان است   کنت پدر علم جامعه شناسی است و دکتر ناصری زعیم و طلایه دار شاه راه فراست و دانش پژوهی با تکیه و تاکید بر علوم دقیقه همچون فیزیک و مکانیک و... در اقلیم و طایفه من؛ونیز ایجاد اتصال و اتحاد این دو علم متاخرا یاد شده با علوم انسانی آنهم با ابتناء به فرهنگ بومی ایران و در مقیاس کوچکتر سولدوز .... ؛ این استاد فرهیخته از نام آوران ویا به شکلی صائبتر از بنیانگزاران علم همیوپاتی در ایران میباشند.

ایجازا به فرازی از زندگی ایشان توجه نمایید ؛ ضمنا از ایشان و یا در باب وی در سایت های زیر نیز میتوانید سراغ بگیرید:

وب سایت دکتر ناصری   ؛  هومیوپاتی ؛ ویکیپدیا 

دکتر مسعود ناصری

 

  

 

 

 

 

دکتر مسعود ناصری در اول فروردین سال 1336 در شهرستان نقده (سلدوز) بدنیا آمد و تحصیلات ابتدائی و دبیرستانی خود را در نقده، پیرانشهر، اشنویه و تهران به پایان رسانید. تحصیلات و تحقیقات وی عبارتند از:

دیپلم ریاضی: دبیرستان خوارزمی تهران

لیسانس مهندسی مکانیک: دانشگاه صنعتی شریف

فوق لیسانس علوم و مهندسی راکتورهای اتمی: کالج کوئین مری دانشگاه لندن

دیپلمای تحقیقاتی مهندسی هواپیما: کالج سلطنتی علوم، فنون و پزشکی دانشگاه لندن

دکترای آئروناتیک: کالج سلطنتی علوم، فنون، و پزشکی دانشگاه لندن ـ گروه پروفسور برادشاو

فوق دکترای روشهای عددی در معادلات ترانسپورت: مرکز تحقیقات NPTEC و CCEGB انگلستان

دیپلمای پزشکی هومیوپاتی: کالج هومیوپاتی انگلستان

بنیانگذار تئوری شعور، که در کتاب یک او برای اولین بار در ایران به زبانی ساده ارائه می شود

سه سال تحقیق در شرکت تحقیقاتی CHAM پروفسور اسپالدینگ

عضو انستیتوی هوانوردی و فضانوردی آمریکا (AIAA)

عضو برجسته علمی انستیتوی هومیوپاتی بریتانیا

عضو انجمن پزشکی هومیوپاتی انگلستان

استاد دانشگاه در لندن

ایشان به مدت شش سال( 1372- 79 ) استادیار قراردادی دانشکده فنی ارومیه بودند.

بعد از 8 سال سکونت در لندن دوباره به وطن خود بازگشتند و می خواهند تحقیقات خود را در منطقه خود ( سلدوز ) اگر اجازه بدهند ادامه دهند تا این تحقیقات را به مرحله کاربردی برسانند.

 

 

دکتر مسعود ناصری اولین نسخه مدل فیزیک خود را با عنوان "مدل مونادی فضا-زمان معرفی نمود که در کتاب "روابط حاکم بر ماتریس فراکتالی فضا-زمان" وی منتشر شده است. این مدل نشان میدهد که برخلاف فرضیه انیشتین در تئوری نسبیت، سرعت نور در خلاء یک "تک-سرعت جهانی" نیست و در قسمت های مختلف جهان عدد متفاوتی می باشد و بر همین اساس مدل بیگ-بنگ ارائه شده برای آغاز خلقت را مردود می داند. همچنین نظریات و کارهای استیون هاوکینگ و راجر پنروز در مورد قضایای منفرده ریاضی و نیز حفره های سیاه را زیر سئوال می برد چرا که تمام این آثار بر اساس فرضیه انیشتین شکل گرفته اند.

 

نوشته شده توسط آیدین در 22:55 |  لینک ثابت   •